TOKARKI

Seria SL
 SL20 do SL120 ( od X: 180 do 295 mm, od Z: 600 do 3 000 mm)

 Seria ST
ST40 do ST240BX ( od X: 320 do 520 mm, od Z: 800 do 6 050 mm)

Na specjalne zamówienie    

AUTOMATY TOKARSKIE

JSL typu szwajcarskiego
JSL-20 do 42 ( max. średnica toczenia 20 do 42 mm, długość toczenia 200 do 220 mm)

JCL ze stałą głowicą
 JCL-42 do 60 ( max. średnica toczenia 140 do 395 mm, długość toczenia 140 do 235 mm)
JCL-4232 do 6050 ( max. średnica toczenia 320 mm, długość toczenia 320 do 500 mm)

tokarka cnc

Automat tokarski

Automaty tokarskie od lat znajdują zastosowanie w przedsiębiorstwach specjalizujących się obróbką ze skrawaniem. Obecnie coraz więcej przedsiębiorców sięga po urządzenia takie jak tokarka CNC lub automat tokarski CNC. Jest to jak na razie najskuteczniejsza metoda obróbki ze skrawaniem, która pozwala na bardzo precyzyjne modelowanie zarówno dużych elementów, jak i detali. Automat tokarski CNC to także wysoka powtarzalność wyrobu gotowego, który jest obrabiany zgodnie z zadanymi przez operatora urządzenia parametrami.

Na rynku dostępnych jest wiele automatów tokarskich różniących się konstrukcją oraz zastosowaniem. Maszyny wielowrzecionowe bardzo dobrze sprawdzają się w przedsiębiorstwach specjalizujących się w produkcji masowej. Tokarki tego typu umożliwiają wytwarzanie części o najróżniejszych kształtach i rozmiarach. Korpus urządzenia zapewnia mu stabilną pozycję podczas pracy, a trwałe prowadnice i suporty eliminują ryzyko awarii. Wielowrzecionowy automat tokarski jest więc rozwiązaniem bardzo uniwersalnym.

Wzdłużna tokarka CNC

Na uwagę inwestorów zasługują także wersje wzdłużne automatów tokarskich, które charakteryzują się bardzo wysoką precyzją wykonania. Są to urządzenia wymagające minimalnej ingerencji operatora, którego obowiązki najczęściej sprowadzają się wyłącznie do włączenia urządzenia. To sprawia, że tokarka wzdłużna jest urządzeniem przeznaczonym do pracy cyklicznej w systemie ciągłym. Doskonale sprawdza się za równo przy produkcji elementów stopniowanych, jak i elementów o bardzo dużej długości.

Automat tokarski czy tokarka CNC – jak wybrać?

Wybór automatu tokarskiego najlepiej skonsultować z ekspertem, który dopowie na wszystkie nasze pytania i pomoże w doborze urządzenia, którego parametry pracy będą najlepiej odpowiadały wymogom naszego zakładu produkcyjnego. Wybierając tokarki CNC warto również zwrócić uwagę na dostępność usług serwisowych i części zamiennych, które w trakcie eksploatacji urządzenia będą wymagały wymiany.

Poznaj naszą ofertę

Klientów zainteresowanych obrabiarkami zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą na automat tokarski oraz tokarkę CNC, jak również inne urządzenia. Nasz asortyment obejmuje m.in. centra frezarskie wielkogabarytowe, wiertarki do głębokich wierceń oraz frezarki do grafitu. Dostarczamy wyłącznie rozwiązania znanych i cenionych marek, oferując Państwu konkurencyjne ceny oraz niezawodne zaplecze serwisowe z dostępem do wszystkich części zamiennych. Dzięki temu nasze automaty tokarskie i centra frezarskie pracują efektywnie i skutecznie przez długi czas eksploatacji.