centrum 5 osiowe

Centrum 5-osiowe

Centrum 5-osiowe to urządzenie przeznaczone do obróbki elementów. Obróbka 5-osiowa daje praktycznie nieograniczone możliwości, pozwalając na skuteczne opracowywanie części niezależnie od ich wielkości oraz kształtu.

Określenie „pięcioosiowe” odnosi się do liczby kierunków, w których mogą się poruszać narzędzia tnące. Oznacza to, że w centrum obróbki 5-osiowym narzędzie tnące przesuwa się po osiach liniowych X, Y i Z, jednocześnie obracając się w osiach A i B, co umożliwia zbliżenie się do obrabianego przedmiotu w dowolnym kierunku.

Zalety centrum 5-osiowego

Centrum 5-osiowe umożliwia:

  • zwiększenie produktywności poprzez możliwość przeprowadzenia skomplikowanej obróbki kształtów w jednym ustawieniu,
  • oszczędność czasu i pieniędzy, gdyż obróbka wymaga zaangażowania mniejszej liczby urządzeń,
  • zwiększenie wydajności zakładu produkcyjnego, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości produktu gotowego,
  • większą precyzję obróbki, dzięki czemu obrabiany przedmiot nie musi być przenoszony między maszynami,
  • zastosowanie krótszych narzędzi tnących w celu uzyskania większej prędkości skrawania i ograniczeniu drgań narzędzia do minimum,
  • lepsze wykończenie powierzchni obrabianego przedmiotu, a co za tym idzie podniesienie jego jakości.

Jak wybrać centrum 5-osiowe?

Na rynku dostępnych jest wiele obrabiarek charakteryzujących się zróżnicowanymi parametrami pracy. Jeśli nie masz pewności, co do wyboru konkretnego urządzenia wybór centrum 5-osiowego warto skonsultować z ekspertem. Naszym Klientom zapewniamy kompleksowe doradztwo w zakresie oferowanych rozwiązań, co umożliwia Państwu adekwatny wybór obrabiarki do rzeczywistych potrzeb procesu produkcyjnego. Szeroki asortyment oferowanych wyrobów pozwala nam na bezkompromisowe dobieranie obrabiarek pod kątem oczekiwanych parametrów pracy urządzenia.

Sprawdź naszą ofertę

Oferujemy wysokiej jakości centrum obróbcze 5-osiowe wyposażone w stół uchylno-obrotowy oraz głowicę. Centrum 5-osiowe dostarczamy w różnych wymiarach, co umożliwia jego dopasowanie do parametrów fizycznych obrabianych wyrobów. Naszym Klientom oferujemy również inne urządzenia przeznaczone do obróbki powierzchni. W asortymencie posiadamy szlifierki do płaszczyzn, frezarki HSM, automaty tokarskie i wiele innych. Gwarantujemy kompleksowe i fachowe wsparcie serwisowe na każdym etapie eksploatacji dystrybuowanych przez nas urządzeń. Zapewniamy oryginalne części zamienne gwarantujące jeszcze dłuższą bezawaryjną pracę obrabiarek i urządzeń. Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą na centrum 5-osiowe.