WYTACZARKI

BM-110 ( X: 2 000, Y: 1 800, Z: 1 600, W: 550, stół 1 400 x 1 600mm)
BM-130 ( X: 3 000, Y: 2 300, Z: 1 600, W: 700, stół 1 800 x 1 600mm)
BM-160 ( X: 4 000, Y: 3 000, Z: 1 600, W: 550, stół 2 000 x 2 500mm)

centrum obróbcze

Centrum obróbcze

Centrum obróbcze to bardzo uniwersalne określenie, które może się odnosić zarówno do rozwiązań takich jak centrum 5-osiowe, jak i automat tokarski. W zależności do producenta centra obróbcze mogą przyjmować postać urządzeń przeznaczonych do obróbki detali lub urządzeń dedykowanych do pracy z wielkimi gabarytami. W naszym asortymencie posiadamy szeroki wybór centrów obróbczych dostępnych w ramach różnych kategorii urządzeń. W tym miejscu prezentujemy Państwu nasze centra frezarskie wielkogabarytowe.

Frezowanie – centrum obróbcze

Frezowanie to popularny w wielu zakładach produkcyjnych rodzaj obróbki skrawaniem, do którego wykorzystuje się zarówno tradycyjne frezarki, jak i bardziej zaawansowane technologicznie centra frezarskie. Centra frezarskie wykorzystują narzędzia wieloostrzowe, nazywane frezami. Podczas frezowania ruch obrotowy zawsze wykonuje narzędzie, natomiast ruch posuwowy obrabiany przedmiot lub narzędzie.

Centra frezarskie wielkogabarytowe

Centra frezarskie wielkogabarytowe to obrabiarki przeznaczone do obróbki skrawaniem wyrobów o dużych gabarytach. Nasz asortyment pod tym względem obejmuje rozwiązania takie, jak frezarka bramowa, centrum pionowe, przesuwana kolumna oraz wytaczarka. Wszystkie urządzenia dostępne są w różnych rozmiarach, co pozwala na bezkompromisowy dobór parametrów pracy centrum do faktycznych potrzeb danego procesu produkcyjnego. Nowoczesne centrum obróbcze – w zależności od wybranego modelu – umożliwia obróbkę elementów w 3, 4, a nawet 5 osiach, co zapewnia bardzo dużą elastyczność pracy zarówno podczas produkcji własnej, jak i frezowania usługowego.

Jak wybrać centrum frezarskie wielkogabarytowe?

Centrum pionowe? Frezarka bramowa? Przesuwana kolumna? Dostępnych na rynku urządzeń przeznaczonych do obróbki skrawaniem elementów wielkogabarytowych jest bardzo dużo. Różnią się od siebie nie tylko gabarytami, ale również parametrami pracy oraz obsługiwanymi materiałami, jak np. frezarka do grafitu. Wybierając urządzenie do naszego przedsiębiorstwa powinniśmy uwzględnić przede wszystkim rozmiar największych obsługiwanych elementów oraz materiały, które obrabiamy. Bardzo ważny jest również sposób obróbki. Jeśli zastanawiacie się Państwo które z oferowanych przez nas urządzeń najlepiej sprawdzi się w warunkach Państwa przedsiębiorstwa zachęcamy do kontaktu. Doskonała znajomość branży oraz szeroki asortyment pozwala nam na bezkompromisowy dobór urządzeń do potrzeb klientów. Dodatkowo zapewniamy profesjonalne wsparcie serwisowe na każdym etapie eksploatacji urządzenia oraz dostęp do oryginalnych części zamiennych w konkurencyjnych cenach.